Ortopedické vložky

Ortopedické vložky

Tvarovat nohu do správného postavení můžeme použitím ortopedických vložek individuálních nebo speciálních a také vhodnou obuví a cvičením. 

Ortopedické vložky musí být vyrobeny na míru podle podogramu (obkresu). 

Doporučujeme nosit vložky, pokud je to zapotřebí i v domácí obuvi. Vložky nepomáhají, pokud je nosíte příležitostně a jen v jednom páru obuvi. 

Ortopedické vložky speciální

Ortopedické vložky speciální jsou vyráběné na základě digitálně snímaných tlakových hodnot z chodidla nohy. Mají vynikající vlastnosti a vytvářejí tak zcela individuální oporu nohy.

Nošením nevhodné obuvi může dojít časem k různým potížím, bolestem, vadám i deformitám v oblasti nohy. Tyto aspekty poté způsobují obtíže v celém systému. Musíme vždy vidět lidské tělo jako celek a sledovat i postavení ostatních kloubů končetin a postavení páteře i osy těla. Existuje celá řada cvičení pomocí různých rehabilitačních pomůcek (míčky, válečky, balanční podložky apod.). Velice důležité je také doplnit vhodnou pohybovou aktivitu ve volném prostoru venku.

Díky používaným technologiím se řadíme na první příčky firem, poskytujících své služby v oboru protetiky a ortotiky. Vyšetření prováděná na specializovaných pracovištích jako je naše, zahrnují počítačovou podobarografii.

Jednou z využívaných technologií pro vyhodnocení tvaru plosky nohy je tzv. ORTHOFEET technologie, ta nám umožňuje vyrábět speciální ortopedické vložky, které jsou vyrobené na podkladě digitálně snímaných hodnot na plosce nohy. Plzeň je městem, kde poskytujeme komplexní služby.

Zajímá Vás jak ORTHOFEET technologie funguje. Měření chodidel se provádí ve stoji na optickém zařízení. Kompletní diagnostika a analýza chodidel je přenášena do centrálního počítače, který je propojen s CNC frézou a ta na základě získaných informací přesně obrobí ortopedické vložky.

Firem, které mají také tenzometrickou desku je v České republice více. Velice rádi Vám provedou vyšetření Vašich nohou, ale pak Vám nabídnou sériové ortopedické vložky, které vyndají z regálu. Proč tedy platit za takové vyšetření. Tyto sériové vložky, které dnes koupíte v jakémkoliv obchodě, jsou vyráběné dle velikostní řady. Mají v sobě zakomponované korekční prvky na podporu podélné i příčné klenby. Když máte zdravé nohy a pociťujete pouze bolestivost Vašich nohou, např. při dlouhodobé chůzi, můžete pocítit určitou úlevu. Ale v případě, kdy jsou Vaše nohy postiženy více, je velice důležitá cílená a komplexní analýza plosek Vašich nohou, i to v jakém stavu se nachází váš pohybový aparát. A právě výrobou speciálních ortopedických vložek můžeme korigovat i postavení hlezenních kloubů, kolen, kyčlí i páteře.

Systém ORTHOFEET umožňuje vyšetření zatížení chodidel při plochonoží, deformitách a bolestivých stavech, které jsou spojeny nejen s problémy u nohou. Odhaluje nadměrné zatížení nohou, což je důležité zejména u pacientů se syndromem diabetické nohy. Analýza chodidel nám umožňuje pořízení digitálního záznamu, archivaci a tím i dodatečné porovnávání výsledků měření. Měření nohou pomocí systému ORTHOFEET využijí lidé s bolestmi v oblasti nohou, pohybového aparátu, bolestmi zad i hlavy. Veliké využití mají i pro sportovce. Tyto speciální ortopedické vložky pak skutečně řeší problémy nejen Vašich nohou, ale i správného držení těla důležitého k nepřetěžování páteře. 

V našem zařízení máme velmi dobré zkušenosti s těmito speciálními vložkami vyráběnými právě na základě baropodometrického vyšetření.

Vložky může předepsat lékař specialista (ortoped, rehabilitační lékař), a tak se na jejich pořízení finančně spolupodílí Vaše zdravotní pojišťovna. Pro více informací nás kontaktujte na našem telefonu +420 377 227 023 nebo emailem na ortop.plzen@volny.cz. Tak neváhejte a udělejte i Vy něco pro své zdraví a ulevte tělu od bolesti! Pomůžeme i Vám.

Při výběru ortopedických vložek, doručujeme, poradit se s odborníkem (ortopedem, rehabilitačním lékařem nebo ortopedickým protetikem).